Izvor: JužneVesti.com, 04.Apr.2019, 08:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počeo konkurs za književnu nagradu “Stevan Sremac”
Svi autori i izdavači koji su knjige priča ili romane objavili tokom 2018. godine na srpskom jeziku, mogu konkurisati za književnu nagradu “Stevan Sremac”, koja se dodeljuje 16. put, a sastoji iz povelje i novčanog iznosa.
Nagrada o čijem će dobitniku odlučivati profesori Jelena Jovanović, Adrijana Marčetić i Enes Halilović, biće dodeljena u okviru Dana Stevana Sremca tokom novembra 2019. godine.
Nagradu dodeljuje Grad Niš, a tehnički organizator je >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << Niški kulturni centar. Nagrada se sastoji od unikatne povelje i novčanog iznosa - kažu u Niškom kulturno centru.
Svi koji bi da konkurišu to mogu uraditi slanjem 4 primerka knjige na adresu Niški kulturni centar, Stanoja Bunuševca bb, 18000 Niš, sa naznakom za nagradu “Stevan Sremac”.
Konkurs je otvoren do 6. maja 2019. godine, a dodatne informacije su dostupne putem telefona 018/595-740 ili mejla niskikulturnicentar@gmail.com.







