Izvor: JUGpress.com, 21.Feb.2025, 23:13

Održano književno veče „1000 knjiga, 1000 pesama

VLASOTINCE

U Galeriji Narodne biblioteke „Desanka Maksimović“ u četvrtak je održano književno veče „1000 knjiga, 1000 pesama“, na kome su predstavnici Radio Beograda vlasotinačkoj biblioteci donirali knjige, a u okviru akcije „Knjiga solidarnosti“. Upravo zahvaljujući programskoj akciji Radio Beograda „Knjiga solidarnosti“, koja postoji više od pola veka, bibliotekama i školama širom Srbije darivano je oko tri miliona knjiga i osnovano hiljade biblioteka. Podsećanja >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << radi ova akcija se po drugi put organizuje u poslednjih pet godina u saradnji sa vlasotinačkom bibliotekom. Ovom prilikom biblioteka je na poklon dobila 700, dok je Osnovna škola „Sveti Sava” u Gložanu dobila 300 knjiga.

Zahvaljujući na poklonu, direktor vlasotinačke biblioteke Srba Takić, najavio je će deo knjiga biti poklonjen i predat Osnovnoj školi „Sveti Sava“ u selu Gložanu, čime će se obogatiti školska biblioteka.

Ovu ćemo zajedničku priču prijateljstva i dobročinstva nastaviti sutra sa osnovcima, iskazujući još jednom zahvalnost ljudima velikog srca, Radio Beogradu i Knjizi solidarnosti – kazao je Takić.

Mihailo Šćepanović, urednik ove akcije podsetio je da sa vlasotinačkom bibliotekom imaju dugogodišnju saradnju, da ovo nije njihova jedina poseta biblioteci, već da su oni među prvima priskočili u pomoć za obnovu knjižnog fonda, posle požara koji je biblioteci naneo veliku štetu.Ovo veče i drugovanje želim da posvetim svom prijatelju i kolegi iz Radio Prištine, nedavno preminulom Slaviši Milovanoviću, koji je poslednje godine svoga života sa porodicom proveo u Vlasotincu – rekao je Mihailo. On je potom govorio nekoliko svojih pesama, kao podsećanje na ovo prijateljevanje i dane službovanja na Kosovu i Metohiji.

Stihove su govorile pesnikinje, članice umetničkog Udruženja Lemus, Snežana Janković i Ivana Marjanović. Dok su naše zavičajno pesništvo predstavili Nikola Momčilović, predsednik Književnog kluba „Rosulja“, Jelena Sarić Cvetković, Jasmina Mitrović i Srba Takić.

Posebnu čar večeri dao je Srđan Siđa Živković, gost iz Beograda, koji je posle svakog kruga čitanja pesama imao svoje nastupe sa gitarom. Kao i mnoge prethodne večeri i ovo književno veče završeno je porukom da su druženja u slavu knjiga i pesama, u ime poštovanja jezika sve više potrebna u ovim vremenima.

„Knjiga solidarnosti“ je jedinstvena aktivnost RTS-a, ona ima humanitarnu, kulturnu i prosvetiteljsku misiju. (kraj)VS/LJSI ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.