Od uvođenja kovid propusnica povećan broj Nišlija koji su primili prvu dozu vakcine

Izvor: JužneVesti.com, 27.Okt.2021, 16:22

Od uvođenja kovid propusnica povećan broj Nišlija koji su primili prvu dozu vakcine

Od uvođenja kovid propusnica primetno je povećan broj vakcinisanih Nišlija prvom dozom, kažu iz Doma zdravlja. Navode da su ovog ponedeljka, 25. oktobra, vakcinisane 262 osobe, što je 86 ljudi više u odnosu na prošli ponedeljak. Čak 200 njih je, kažu, bilo uzrasta između 18 i 30 godina, a među zaposlenima su se najviše vakcinisali oni koji rade u ugostiteljskim objektima i javnim preduzećima.

Nakon uvođenja kovid propusnica sve više je mladih osoba u Nišu koje primaju >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << prvu dozu vakcine protiv korone.Iz Doma zdravlja kažu da je sada veći broj građana vakcinisan prvom dozom, kao i da je veliki broj među njima uzrasta od 18 do 30 godina.

Na primer, dana 18.10.2021.godine bilo je 176 vakcinisanih građana prvom dozom. Nedelju dana kasnije 25.10.2021.godine vakcinisano je 262 građana prvom dozom, od toga 200 njih je uzrasta od 18 do 30 godina - navode iz Doma zdravlja.

Dodaju da među vakcinisanima koji su zaposleni najviše zaposleno u ugostiteljskim objektima i javnim preduzećim, pa se nadaju da će se nastaviti takav trend.

Podsetimo, kao nova mera za borbu protiv epidemije u Srbiji se od subote, 23. oktobra, uvodene kovid propusnice, koje važe za sve ugostiteljske objekte u zatvorenom od 22 sata. U ponedeljak je počelo i kažnjavanje.

Nastavak na JužneVesti.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.