Izvor: JUGpress.com, 01.Sep.2024, 17:25

Neprikladan čin na festivalu

PRIZREN

 Eparhija raško-prizrenska saopštila je danas kako je “sa uznemirenjem” primila vest da je ovogodišnji Ulpiana festival u arheološkom parku drevnog rimskog grada Ulpijana pored Gračanice počeo “neopaganskim performansom”, u kome su zapaljena tri velika krsta.

FoNet/eparhija-prizren.com

“Ovaj nečastan akt bez presedana predstavlja duboku uvredu za sve hrišćane, a posebno za naš narod u većinski srpskoj opštini Gračanica, gde se >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << ovo arheološko nalazište nalazi”, navedeno je u objavi Eparhije raško-prizrenske.

Eparhija ukazuje da paljenje krstova podseća na paganska vremena progona hrišćana, ali i na sistematsko uništavanje srpskih pravoslavnih svetinja na Kosovu.  (FoNet)

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.