Izvor: JUGpress.com, 12.Okt.2016, 12:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nenadović: Poljoprivreda kao prioritet

BOJNIK

Predsednik opštine Bojnik  Nebojša Nenadović poručio je na današnjoj svečanoj sednici, povodom Dana opštine,  da je razvoj I unapredje  poljoprivrede  jedan od prioriteta lokalnih vlasti.

On je istakao da je Fond za razvoj poljoprivrede “ ključna institucija”  koja je protekloj godini uložila  u razvoj primarne proizvodnje oko milion i sedamsto  hiljade dinara za razvoj  stočarstva.

Nenadović je rekao I da se posebno vodilo računa o >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << subvencionisanju poljoprivredne proizvodnje te da je samo u razvoj pčelarstva uloženo 133,000 dinara, za 105 registrovana domaćinstva koja su  podnela zahtev za subvencionisanje pčelarenja.

Po Nenadovićevim rečima opšrina Bojnik se “posebno ponosi”  podelom  paketa socijalno ugroženim osobama a , kaže, “ učinjeno je dosta i na polju zdravstvene zaštite te da je  planiran početak  rada Službe fizijatrije u Domu zdravlja.

On je posebno istakao početak rada službe pomoći u kući , za potrebe koje je angažovano na oderedjeno vreme 14 gerontodomaćica, a od početka ovog meseca još 10 novih osoba.

“Posvetili smo paznju unapredjenju infrastrukture stvaranjem uslova za povezivanje sela atarskim i nekategorisanim putevima , kojima je olakšana komunikacija”, rekao je Nenadović I dodao da će “velika pažnja biti posvećena i unapredjenju rada lokalne administracije”.

Nenadović je najvio da će opština Bojnik posebnu pažnju posvetiti projektima koji su namenjeni mladima I istakao da će se oni realizovati u saradnji sa donatorima I privrednicima.

Povodom Dana opštine  Nenadović je predao ključeve  automobile marke fiat punto  policijskoj stanici u Bojniku .

On je rekao da je saradnja sa policijom prioritet lokalne samouprave

Načelnik Policijske uprave Leskovac Tomislav Ilić rekao je da će ovo vozilo “znatno olakšati rad” policije u Bojniku.

PodeliteŠtampajFacebookTwitterGoogleEmailSkype

Nastavak na JUGpress.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.