Miš u čekaonici Dispanzera EI (video)

Izvor: JužneVesti.com, 26.Nov.2015, 16:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miš u čekaonici Dispanzera EI (video)

Iz kancelarije koja se nalazi ispred ginekološke ordinacije u Dispanzeru EI Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika, dok su trudnice čekale na pregled, izašao je miš i protrčao hodnikom.

Nišlijku, koja je u devetom mesecu trudnoće došla na pregled u ambulantu nekadašnje Medicine rada, iznenadilo što je hodnikom protrčao miš, ali joj je izgledalo da ovaj prizor nije začudio zaposlene.

Odmah sam otišla kod sestre i pitala da li zna da tu šeta miš, a ona je >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << rekla: "Pa, dobro". Delovalo je da nije iznenađena - priča Milena Velojić.

Kako saznajemo od direktorke Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika Marijane Matić, sestra kojoj se obratila ova Nišlijka slučaj je odmah prijavila glavnoj sestri Zavoda, a ona je poslala zahtev za ponude Institutu za javno zdravlje i Domu zdravlja.

Te ustanove se time bave, a mi moramo da ispoštujemo proceduru i, nažalost, ne možemo da reagujemo preko noći. Kad dobijemo ponudu, to rešavamo - kaže Matićeva.

Kaže da Zavod nema godišnji ugovor sa nekom od službi koja je zadužena za deratizaciju jer, kako ističe, miševa i bubašvaba u njihovim ambulantama i dispanzerima nema često, pa se reaguje po prijavi.

Obraćamo se po potrebi. Nedavno smo na zahtev glavne sestre Mašinske radili dezinfekciju i deratizaciju u Mašinskoj. I njoj je to bio prijavio pacijent - dodaje Matićeva.

Pošto su zdravstvene ustanove pod sanitarnim nadzorom, za proveru vršenja deratizacije u njima, koja bi trebalo da se prema procenama stručnjaka radi oko 4 puta godišnje, zadužena je Sanitarna inspekcija.

Kako objašnjava načelnik Centra za kontrolu i prevenciju bolesti Instituta za javno zdravlje Niš dr Zoran Veličković, jesen je vreme kada se glodari povlače iz polja jer tamo nema hrane i traže je negde bliže ljudima.

Njihovo prisustvo ni u kućama, ni u zdravstvenim ustanovama, kako kaže, nije bezazleno.

Oni kontaminiraju urinom sve sa čim dođu u kontakt, a putem stolice i mokraće izbacuju mikroorganizme. Uz to, miševi su i štetočine. Kada su u zdravstvenim ustanovama, oni često oštećuju instalaciju i kvare aparate za dijagnostiku jer izazivaju kratak spoj - kaže dr Veličković.

On dodaje da i sami svojim ponašanjem i nepažnjom omogućavamo da ulaze u prostorije i razbacujemo ostatke hrane svuda.

Miševi imaju savitljiva rebra i mogu da prođu kroz otvor uži od jednog centimetra, ako postoje vrata koja ne dihtuju, mogu da naprave lom - kaže dr Veličković.

Dodaje da je bitka protv glodara jako teška jer jedno potomstvo daje 4 do 6 miševa, a pošto se rađaju više puta godišnje, njihov broj progresivno raste i u toku godine par miševa da oko 1.000 potomaka.

Nastavak na JužneVesti.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

(VIDEO) TRUDNICE U ŠOKU: Miš u ginekološkoj ordinaiciji u Nišu

Izvor: Kurir, 26.Nov.2015

NIŠ - Iz kancelarije koja se nalazi ispred ginekološke ordinacije u Dispanzeru EI Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika, dok su trudnice čekale na pregled, izašao je miš i protrčao hodnikom...Nišlijku, koja je u devetom mesecu trudnoće došla na pregled u ambulantu nekadašnje Medicine rada,...

Nastavak na Kurir...

Drama oko miša u Nišu (VIDEO)

Izvor: Mondo, 26.Nov.2015

Iz kancelarije koja se nalazi ispred ginekološke ordinacije u Dispanzeru EI Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika u Nišu, dok su trudnice čekale na pregled, izašao je miš i protrčao hodnikom, javljaju "Južne vesti"...Nišlijku, koja je u devetom mesecu trudnoće došla na pregled u ambulantu...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.