Još jedan napad na Srbe u Klini

Izvor: KMnovine.com, 01.Feb.2016, 10:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Još jedan napad na Srbe u Klini

Nepoznati počinioci, najverovatnije lokalni Šiptari, napali su iz automatskog oružja Srbe u selu Berkovo u opštini Klina, a u napadu, iako su dve kuće oštećene, nije bilo povređenih.



   
Ilustracija: KM Novine / 2016.    

U obe kuće je, u trenutku napada, oko 19 sati, bilo ljudi, a na jednoj od njih je oštećen crep, dok je na drugoj jedan od hitaca pogodio prozorsko okno.

Napadnute >> Pročitaj celu vest na sajtu KMnovine.com << su kuće porodica Pantić i Živković.

Povratnici u selu Berkovo su često žrtve zastrašivanja i krađe.

Na KiM je primetna radikalizacija političke klime i pogoršanje bezbednosne situacije usled eskalacije političkog i verskog ekstremizma. To predstavlja pretnju svim žiteljima Kosova i Metohije, a po pravilu su najugroženiji povratnici u nacionalno mešovitim sredinama.

Kancelarija za Kosovo i Metohiju očekuje da, iako ovakvi napadi po pravilu ostaju nerasvetljeni, Šiptari sa KiM ovoga puta ulože iskrene napore da pronađu počinioce i pruže efikasniju zaštitu srpskim povratnicima, što do sada nisu učinili ni u jednom od više stotina slučaja.

Uprkos svemu Vlada Srbije, pri kojoj Kancelarija radi, nastavlja da Šiptarima predaje nadležnost i sudbinu Srba u ruke.


Izvor: Agencije    :: © 2014 - 2016 ::    Molimo za navođenje izvora

Nastavak na KMnovine.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KMnovine.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KMnovine.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.