Izvor: JUGpress.com, 01.Sep.2023, 17:31

Građani bi Roštiljijadu izmestili ili ukinuli, posebno ističu (ne)rad komunalne policije

LESKOVAC

Pitali smo građane i građanke, u anketi Regionalne informativne agencije JUGpress, šta misle o Roštiljijadi.

Pored zahteva da se Roštiljijada izmesti iz centra grada, svojom brojnošću iznenađuju i odgovori građana koji tvrde da bi, kada bi imali moć da o tome odlučuju, Roštiljijadu ukinuli.

Mnogi su naveli da stiču utisak da Roštiljijada ima sve manje veze sa roštiljem i Leskovcem.

Građani su posebno isticali da komunalna policija >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << nije dovoljno kontrolisala ulaze zgrada, te da su njihovi haustori postali javni wc-i na nekoliko dana, kao i da se ovaj smrad mogao osetiti po čitavom gradu za vreme Roštiljijade.

Malo više od polovine učesnika ankete ove godine nije posetilo Roštiljijadu – njih 51%, dok je 49% njih to uradilo.

Najveći deo onih koji su je posetili, rekli su da su ih najviše privukli koncerti, pravljenje najveće pljeskavice i rad inspekcije.

Čak 78% učesnika i učesnica ankete reklo je da nije zadovoljno time kako je ovogodišnja Roštiljijada protekla, dok je 22% njih zadovoljno.

Njih 71% tvrdi da ne postoji nijedan deo Roštiljijade koji bi pohvalili, dok 29% tvrdi da je bilo stvari koje su vredne pohvale. Oni koji to misle, najčešće su isticali da je muzički program bio raznovrstan i da su im se koncerti naročito dopali, neki su isticali takmičarski deo kao najzanimljiviji (posebno takmičenje ugostiteljskih škola), drugi su pohvalili leskovačke ugostitelje koji su učestvovali.

Čak 80% je istaklo da postoje stvari koje im se nisu dopale, dok je 20% navelo da ne postoji stvar koja im se na Roštiljijadi nije dopala.

Građani su kritikovali različite aspekte, među kojima su najčešći: visoke cene roštilja i pića, to što je grad bio blokiran, muzički program, lokacija na kojoj se održava, smeće i prljavština koji su ostali nakon Roštiljijade, neadekvatno održavanje higijene grada u tom periodu, buka, neadekvatna higijena na nekim štandovima, preglasna muzika na drugim, rad inspekcije, činjenica da su građani koji žive u centru grada lišeni sna tokom čitavog trajanja Roštiljijade, muziku pod šatorima.

Mnogi su naveli da stiču utisak da Roštiljijada ima sve manje veze sa roštiljem i Leskovcem, budući da je roštilj cenovno bio nedostupan mnogim građanima, a i da je većina štandova bilo namenjeno prodaji razne robe ili druge hrane, a ne roštilja, ili restorani koji su imali štandove nisu iz Leskovca, što građani izuzetno negativno ocenjuju.

Pitali smo građane kada bi oni imali moć da organizuju Roštiljijadu, šta bi izmenili. Odgovori su različiti, ali najčešći su bili sledeći:

„promenio/la bih lokaciju održavanja Roštiljijade na neko mesto van grada“,

„da estradne umetnike plaćaju političari iz svog džepa, a ne iz budžeta grada“,

„treba afirmisati mlade umetnike/izvođače“,

„ako se već promoviše roštilj, onda neka cene budu po meri prosečnog stanovnika Leskovca“, „ne bih dozvolio/la mešanje političara u organizaciju, niti njihovo javno eksponiranje na samom događaju“,

„bez tolike buke“,

„cene i roštilj, sve bi bilo po receptu Dragija Bureta“,

„zabrana šatora i njihove glasne muzike“,

„da svi učesnici na štandovima budu ugostitelji iz Leskovca“,

„da se pored roštilja promovišu i drugi proizvodi po kojima je Leskovac (bio) poznat“,

„da građani biraju kome će se od muzičara ponuditi da nastupa“,

„organizovati luna park umesto zmija“,

„svi koncerti bi bili u humanitarne svrhe“,

„smanjio/la bih cenu zakupa štanda“,

„bilo bi dobro da i mladi imaju šta da čuju – muzički program nije prilagođen i njima“

„da bar jedno veče nastupaju lokalni muzičari“,

„organizovati Roštiljijadu van grada, a da vozić stalno kruži gradom, sakuplja putnike i vozi ih do mesta održavanja“,

„ukinuo/la bih koncerte, a sav novac koji je njima namenjen dao/li bih u humanitarne svrhe – za lečenje dece i pomoć siromašnima“,

„obavezne sanitarne kontrole za one koji prodaju hranu“,

„neophodno je podići nivo higijene“,

„veće uključivanje Ugostiteljske škole u organizaciju“,

„Obnoviti Sajam mesa, vina i poljoprivrednih proizvoda“,

„potrebno je organizovati program tako da reprezentuje duh Leskovca – leskovačku kulturu, govor, leskovački humor, roštilj, ajvar, papriku, okolna sela i njihovu kulturu i tradicije, stare zanate iz ovog kraja“,

„više kulturnog i emancipatornog sadržaja“,

„veća kontrola higijene i kvaliteta hrane koja se prodaje“,

„više sadržaja za decu“,

„Roštiljijada ne treba da bude vašar“, naveli su učlesnici u anketi.

U anketi je na veb stranici i društvenim mrežama do, objavljivanja ovog teksta, učestvovalo 988 osoba. (kraj) MS/ LJS

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.