Srbi napravili novi put kod Jarinja

Izvor: Vesti-online.com, 22.Sep.2011, 12:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbi napravili novi put kod Jarinja

Nadomak administrativnog prelaza Jarinje Srbi su izgradili novi put kojim je omogućeno kretanje pešaka i vozila, saznaju beogradski mediji

Kako navodi RTS, na izgradnji novog puta mehanizacija je radila celu noć, a Srbi sa obe strane prelaza sada će moći u potpunosti da zaobiđu punkt i bazu Kfora.

Iako je Kfor uklonio žice i sa administrativnog prelaza Jarinje, barikade i dalje blokiraju saobraćaj. Preko prelaza Jarinje nije prešao nijedan pešak >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << otkad su vojnici uklonili bodljikavu žicu.

Tokom noći građani su se smjenjivali na barikadama koje su postavljene na svim važnijim putevima na severu pokrajine.

Na carinskom terminalu u južnom delu Kosovske Mitrovice sinoć je uhapšeno 13 Srba, vozača kamiona, zbog, kako su naveli iz kosovske policije, sumnje da su ilegalno ušli na Kosovo, ali i učestvovali u postavljanju barikada.

Od prošlog petka kosovske vlasti dozvoljavaju uvoz robe iz centralne Srbije, primenjujući dogovor o carinskim pečatima postignutim sa Beogradom.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Srbi napravili sebi put nadomak Jarinja

Izvor: Nezavisne Novine, 22.Sep.2011

KOSOVSKA MITROVICA - Nadomak administrativnog prelaza Jarinje Srbi su izgradili novi put kojim je omogućeno kretanje pješaka i vozila, javila je Radio-televizija Srbije /RTS/.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.