Slobodanu Miletiću iz Zvečana određen pritvor

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Maj.2024, 11:57

Slobodanu Miletiću iz Zvečana određen pritvor

Nakon što je pre dva dana uhapšen na punktu Jarinje, Slobodanu Miletiću iz Zvečana je sud u Prištini odredio pritvora u trajanju od mesec dana, na zahtev tužilaštva.

Miletićev branilac, advokatica Jelena Krivokapić, prenela je RTS-u da ga prištinske vlasti terete za četiri krivična dela – "udruživanje protiv ustavne delatnosti, ugrožavanje lica pod međunarodnom zaštitom, napad na službeno lice i učešće na skupu na kojem se vrši krivično delo i huliganstvo".
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Pohapšenju na Jarinju, Miletić je ispitan u stanici policije u južnom delu Kosovske Mitrovice, gde mu je određeno policijsko zadržavanje do 48 sati.

Optužbe su u vezi sa događajima krajem maja prošle godine u Zvečanu, kada je došlo do sukoba pripadnika Kfora i Srba okupljenih zbog nasilnog upada policije u zgradu opštine, kako bi sprovela predsednika opštine albanske nacionalnosti, izabranog mimo volje većinskog srpskog stanovništva.

Krivokapićeva je prenela da je Miletić tokom saslušanja negirao optužbe i tvrdnje policije, ali je tužilaštvo od suda u Prištini zatražilo da mu se odredi pritvor.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.