Bogdanović: Euleks postavio antenu bez najave

Izvor: Studio B, 07.Okt.2010, 16:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogdanović: Euleks postavio antenu bez najave

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović kritikovao je Euleks zbog toga što nije najavio postavljanje antenskog stuba na prelazu Jarinje na severu Kosova.

"Ovakve akcije Euleksa ne doprinose uopšte stabilizaciji stanja na terenu, već naprotiv samo podgrevaju sumnju i podozrenje srpskog stanovništva", rekao je Bogdanović za agenciju Beta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B <<
Prema njegovim rečima, postavljanje antenskog stuba trebalo je da se najavi i koordiniše pre svega sa lokalnom samoupravom, ali i u skladu sa potpisanim protokolom o policijskoj saradnji.

"Pitanje zašto nije, otvara prostor za sumnju u stvarne namere Euleksa, ali i za mirne proteste protiv njegove današnje akcije. Uzrok protesta je odsustvo koordinacije, ali i blagovremenog obaveštavanja svih zainteresovanih strana, uključujući i lokalnu samoupravu i nadležne u Beogradu, od strane Euleksa", rekao je Bogdanović.

Srbi sa severa Kosova protestovali su danas na Jarinju zbog postavljanja antenskog stuba. Predstavnici lokalne samouprave naveli su da nisu obavešteni o akciji Euleksa.

Sa druge strane, misija EU tvrdi da ima dozvolu za postavljanje stuba i da su o tome obaveštene sve zainteresovane strane. Euleks je naveo da je reč o opremi koja će omogućiti da se na internet mrežu misije EU priključe granična policija i carina i da neće tolerisati nasilje.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.