Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Dec.2010, 18:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vlada smenila direktora Jat-a
BEOGRAD -
Upravni odbor (UO) Akcionarskog društva "Jat ervejza", na preporuku Vlade Srbije, razrešio je dužnosti generalnog direktora Srđana Radovanovića, a za vršioca dužnosti te funkcije postavio Vladimira Ognjenovića, izjavila je večeras Tanjugu predstavnik "Jata" za odnose sa javnošću Maja Borović.
Na mesto predsednika Upravnog odbora "Jata" izabran je Dušan Bajić, umesto Saše Vlaisavljevića, čija >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je ostavka usvojena, navela je Borovićeva.
Na telefonskoj sednici za vršioca dužnosti generalnog direktora Jata postavljen je Vladimir Ognjenović, dosadašnji zamenik generalnog direktora, a za predsednika Upravnog odbora dosadašnji član tog tela Dušan Bajić.
Promeni čelnika Jat ervejza prethodili su višednevni napisi medija o lošem poslovanju te kompanije.
Vanredna sednica Skupštine Jat ervejza na kojoj će biti reči o poslovanju srpske državne aviokompanije u 2010. godini biće održana u popodnevnim časovima, a pre nje bi trebalo da bude i sednica Upravnog odbora.
Kako je ranije saopšteno, predsednik Skupštine Jat ervejza Milan Vujanić na vanrednu sednicu pozvao i članove Izvršnog i Upravnog odbora, čiji čelni ljudi imaju suprotstavljene stavove o radu srpske aviokompanije.
Vladimir Ognjenović rođen je u Nikšiću 3. novembra 1968. godine.
Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na Odseku za vazdušni saobraćaj.
U "Jat ervejzu" zaposlen je od 1995. godine. Radio je u Operativnom centru kao glavni inženjer za saobraćaj, u Zemaljskim poslovima na mestu pomoćnika direktora, u predstavništvu u Kopenhagenu i kao direktor delatnosti "Komercijalni poslovi".
Odlukom UO imenovan je za zamenika generalnog direktora "Jata" od 1. jula 2009. Godine.
Izvršni odbor Jata 3. decembra je podržao rad generalnog direktora Srđana Radovanovića, nakon nekoliko negativnih medijskih napisa u kojima je označen kao glavni krivac za loše poslovanje Jata.
Istovremeno je predsednik Upravnog odbora i bivši generalni direktor Saša Vlaisavljević rekao da nije zadovoljan Radovanovićevim radom.
Vlaisavljević je u intervju Novostima rekao da iz profesionalnih razloga ne može da podrži dosadašnji rad generalnog direktora Radovanovića, kao i da su mu neke poslovne ideje "prilično nerazumljive, jer nisu do sada poznate u svetu aviobiznisa".
On je još rekao da je Upravni odbor u nekoliko navrata tražio, ali da još nije dobio periodične finansijske izveštaje o stanju u kompaniji, kao i izveštaje o svim sprovedenim tenderima i javnim nabavkama.
Generalni direktor Jata optužio je predsednika Upravnog odbora da je on "neimenovani izvor iz Jata" koji je nedeljama i mesecima kvario reputaciju avioprevoznika i ugrožavao poslovanje kompanije, nanoseći nenadoknadivu štetu.
Beogradski mediji danas pišu da će Vlaisavljević podneti ostavku na mesto predsednika Upravnog odbora Jat ervejza na sednici Skupštine akcionara. Mediji navode i da će za vršioca dužnosti generalnog direktora Jata biti postavljen sadašnji zamenik generalnog direktora Vladimir Ognjanović.
Mrkonjić: Ostavke ne rešavaju problem Jata
Ministar za infrastrukturu Srbije Milutin Mrkonjić izjavio je danas da problemi Jat ervejza (Airways) ne mogu da se reše smenom rukovodstva te državne aviokompanije.
On je kazao da u Vladu Srbije još nije stigla ostavka generalnog direktora Jat ervejza Srđana Radovanovića.
Mrkonjić je naveo i da su obezbeđenje državne garancije za kredit od 51 miliona evra koji će dobiti Jat ervejz.
"Stručnjaci su procenili da Jat ervejz može da izdrži ovu i narednu godinu sa postojećom flotom, ali da to neće biti moguće u 2012. godini", kazao je Mrkonjić.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Vlada postavila novo rukovodstvo JATA - VD direktor Vladimir Ognjenović, predsednika Upravnog odbora Dušan Bajić.
Izvor: TV Avala, 08.Dec.2010
Vlada Srbije postavila je danas novog direktora i predsednika Upravnog odbora državne avio-kompanije Jat ervejz, umesto Srđana Radovanovića i Saše Vlaisavljevića koji su podneli ostavke.
Vladimir Ognjenović na čelu „Jata”
Izvor: Blic, 09.Dec.2010, 01:15
Upravni odbor i Skupština akcionara “Jat ervejza” razrešili su dužnosti dosadašnjeg generalnog direktora kompanije Srđana Radovanovića i na mesto vršioca dužnosti direktora imenovali njegovog zamenika Vladimira Ognjenovića. Ovakvu preporuku dala je i Vlada Srbije na telefonskoj sednici....










