Izvor: Blic, 02.Nov.2013, 09:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ugnjetavani pilot čeka "Er Srbiju"
Ponovljeno suđenje “Jat ervejzu” zbog višegodišnje diskriminacije pilota Aleksandra Pfajfera odloženo je juče u Višem sudu jer je branilac kompanije dostavio punomoćje nekadašnjeg direktora Vladimira Ognjanovića, a ne novog menadžmenta i direktora “Er Srbije” Daneta Kondića, koji je pre više od mesec dana stupio na tu funkciju.
Pfajferov advokatski tim na čelu sa Vladimirom Sekićem, zahtevali su da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se ročište održi bez prisustva advokata tuženog, ističući da je odlaganje neprimereno jer ponovljeni postupak mora da se rešava hitno.
Sudija Božidar Vasić je međutim, odredio novi datum i tužilačku stranu obavestio da i oni u tom slučaju moraju urediti tužbu i promeniti ime kompanije u “Er Srbija”.
- Kompanija je promenila samo ime, a matični broj je ostao isti zbog čega nije potrebno da prepravljamo tužbu. Daleko veći propust je načinio tuženi, čiji advokat nema uredno punomoćje - rekla je advokat Natalija Šolić iz Komiteta pravnika za ljudska prava (Yucom).
Definitivno odlaganje oštro je prokomentarisao Vladimir Sekić i istakao da tužena kompanija očigledno pribegava svim sredstvima kako bi ponovo opstruirala postupak koji traje više od pet godina.
- Nedopustivo je da se suđenje ponovo odlaže i to zbog ovakvih propusta. Apleacioni sud je doneo rešenje da se suđenje ponovi po hitnom postupku, a prvo ročište koje danas odlažemo, zakazano je "hitno" posle pet meseci - rekao je Sekić koji se potom sukobio sa advokatom "Jata" Vladimirom Gajićem.
Gajić je tokom obraćanja sudu rekao da ne vidi nijedan razlog za nervozu jer se radi o "obično parničnom postupku", a potom zamolio Sekića da "ne bude nevaspitan i da ne pravi predstavu u sudnici".
Žvaka u ustima advokata
- Upadate mi u reč, vređate, obraćate se sudu sedeći i sa žvakom u ustima, a meni govorite da sam nevaspitan. Sudija naravno, na sve to ne reaguje. Da ja govorim sa žvakom u ustima, verovatno bih do sad bio izbačen iz sudnice - odgovorio je Sekić advokatu Gajiću, dok je sudija pokušavao da smiri situaciju, govoreći da ni njega ne bi udaljio iz sudnice zbog žvake.
- Odlično. Zahtevam da uđe u zapisnik da mi je sudija dozvolio da žvaćem žvaku, kao i sve neprimerene reči koje mi je advokat Gajić uputio. U suprotnom naš advokatski tim neće potpisati današnji zapisnik - rekao je Sekić.
Sudija je potom naredno ročište zakazao za 20. novembar, a zapsinik je potpisao samo advokat Gajić. Iziritiran što sudija nije zabeležio sve što je zahtevao, Sekić je demonstrativno odbio da potpiše zapisnik, a potom na ištampanom primerku hemijskom olovkom dopisao svoje iskaze.
- Sa kojim pravom žvrljate po zapisniku? Gubite kontrolu nad svojim ponašanjem i dovodite me u situaciju da vas kaznim - rekao je sudija Božović.
- Moram da žvrljam jer ste odbili da unesete u zapisnik ono što sam tražio. Apelacioni sud je između ostalog ocenio da tokom prethodnog ročišta niste vodili zapisnik kako treba, a vi međutim i dalje nastavljate u istom stilu - odgovorio je Sekić nakon čega je na zaprepašćenje svih prisutnih napustio sudnicu.
Najčitanije SADA:






















