Izvor: Blic, Beta, 28.Maj.2009, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Turska traži šest letova
U prostorijama „Jat ervejza” danas će se sastati predstavnici domaće avio-kompanije, JUTE (Udruženja turističkih agencija) i Direktorata civilnog vazduhoplovstva zbog čarter letova za Tursku, saznaje „Blic”.
Ambasador Turske u Beogradu Suha Umar izjavio je juče da bi pitanje dozvola za čarter letove „Jat ervejza” u Tursku moglo da bude lako rešeno. Prema njegovoj oceni, takva >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pitanja treba rešavati razgovorom dveju strana, što se upravo i dešava.
Ambasador Turske je izjavio da turske vazduhoplovne vlasti traže dozvole za samo šest čarter letova turskih kompanija nedeljno od Beograda do letovališta u Turskoj, dok bi „Jat” imao dozvolu za 18 čarter letova. „Mislim da je to dobra ponuda”, rekao je on. Suha Umar je dodao da je Civilno vazduhoplovstvo Turske spremno da odobri „Jat ervejzu” 18 čarter letova nedeljno za turističke destinacije u Turskoj i istakao da je ponudu Civilnog vazduhoplovstva Turske preneo Ministarstvu spoljnih poslova Srbije.
Ovim povodom se juče oglasio i domaći Direktorat, koji je saopštilo da je u zvaničnom pismu upućenom vazduhoplovnim vlastima Turske 19. maja 2009. predložio turskim kolegama da se organizuje sastanak u Beogradu ili Ankari kako bi turske vazduhoplovne vlasti odobrile letove „Jat ervejza” za čarter saobraćaj za ovu letnju sezonu.
- Nažalost, potvrđeno nam je da zbog zauzetosti čelnih ljudi vazduhoplovnih vlasti Turske sastanak nije moguć pre početka juna - kažu u Direktoratu.







