Sindikat Jata: Šta će biti sa nama?

Izvor: B92, 29.Jul.2013, 16:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sindikat Jata: Šta će biti sa nama?

Beograd -- Sindikat komercijalnih i ekonomsko pravnih radnika Jat ervejza zatražio je od Vlade da kaže šta će se desiti sa 1.250 zaposlenih u srpskoj aviokompaniji.

Naime, sindikalce zanima kakva je njihova sudbina nakon sklapanje sporazuma o strateškom partnerstvu sa kompanijom Etihad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

U saopstenju sindikata se traže odgovori o tome koliko zaposlenih će imati buduća aviokompanija, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << po kojim kriterijumima će se utvrdjivati višak zaposlenih i odabir radnika za buduću zajedničku kompaniju, kao i da li će biti formirana nova kompanija.

Reprezentativni sindikta koji okuplja većinu zaposlenih u Jatu je istakao da pitanja postavlja javno zato što do sada na njih nije dobio odgovore ni u kompaniji ni od predstavnika države.

"Naša zabrinutost je opravdana jer sumnjamo da o zaposlenima u Jatu bilo ko razmišlja na pravi način, a kamoli da ima plan za rešavanje njihovog statusa i sudbine njihovih porodica", ocenjuje se u saopštenju.

Sporazum o strateškom partnerstvu srpske avio kompanije Jat ervejz i Etihad ervejza iz Ujedinjenih Arapskih Emirata biće potpisan 1. avgusta.

Prema navodima medija, ime srpske aviokompanije biće promenjeno u Er Srbija (Air Serbia), država će zadržati većinski udeo, a Etihad preuzeti upravljanje kompanijom.

Vlada Srbije je 17. juna potpisala sa Etihadom memorandum o razumevanju, za unapredjenje razgovora o mogućem investiranju Etihada u Jat ervejz.

Predsednik Etihada Džejms Hogan je tom prilikom najavio da bi na osnovu uvida u poslovanje i pregleda dokumentacije Etihad mogao da da ponudu za Jat za 30 dana.

Etihad i Jat potpisali su 15. aprila ugovor o saradnji kroz zajedničke letove i prodaju karata, a Etihad ervejz je na osnovu tog dokumenta 15. juna uveo svakodnevne letove na liniji izmedju Beograda i Abu Dabija.

Država je u prošloj deceniji bezuspesno pokušala da privatizije Jat ervejz. Na prodaju je ponudjen 2008. godine, ali se i na taj tender niko nije javio.

Etihad, jedna od najbrže rastućih aviokompanija u svetu, osnovana je 2003. godina u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Suvlasnik je avikompanija Er Berlin, Er Sejšeli, Virdžin Australija, Er Lingus, Džet ervejz.

Etihad ervejz, nacionalna kompanija UAE, 2012. godine je prevezla 10,3 miliona putnika. U prvom kvartalu ove godine od prevoza putnika imala je prihod od 900 miliona dolara, što je rast od 19 odsto, od prevoza robe prihod je bio 193 miliona dolara, što je 17 odsto više nego u istom periodu 2012.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sindikat Jata: Šta će biti sa nama?

Izvor: B92, 29.Jul.2013

Beograd -- Sindikat komercijalnih i ekonomsko pravnih radnika Jat ervejza zatražio je od Vlade da kaže šta će se desiti sa 1.250 zaposlenih u srpskoj aviokompaniji...Naime, sindikalce zanima kakva je njihova sudbina nakon sklapanje sporazuma o strateškom partnerstvu sa kompanijom Etihad iz Ujedinjenih...

Nastavak na B92...

Sindikat Jata: Šta će biti sa 1.250 zaposlenih?

Izvor: Telegraf.rs, 29.Jul.2013

Sindikalce "Jata" zanima kakva je njihova sudbina nakon sklapanje sporazuma o strateškom partnerstvu s kompanijom "Etihad" iz Ujedinjenih Arapskih Emirata

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.