Ruski Suhoj nudi nove avione Jatu

Izvor: S media, 05.Feb.2012, 03:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ruski Suhoj nudi nove avione Jatu

Delegacija ruskog proizvođača aviona „Suhoj“ uskoro dolazi u Srbiju i našem državnom vrhu ponudiće svoj putnički avion „superdžet 100“. Ideja je da se dva do četiri aviona ovog proizvođača nađu u floti nacionalne avio-kompanije „Jat ervejz“. Reč je o avionu koji košta između 24 i 26 miliona evra.

Kako sada postaje sve izvesnije da će novi vlasnici „Jata“ biti srpski biznismeni koji planiraju da obnove flotu sa bar tri aviona, postavlja >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << se pitanje koji proizvođači bi mogli da uđu u igru. Upućeni tvrde da će novoj kompaniji trebati manji avioni do stotinak sedišta, gde se ruski "suhoj superdžet" odlično uklapa.

Nema novih aviona, Jat potrošio kredit

Mišković predvodi grupu potencijalnih kupaca "Jata"

Kostić: Spreman sam da uložim novac u novu aviokompaniju

U predstavljanju letelice, kako saznaje Blic, učestvovaće i ruski ambasador Aleksandar Konuzin, a događaju će prisustvovati i italijanski ambasador. To i ne čudi jer je „suhoj superdžet 100“ na neki način zajednički projekat Rusije, Italije i američkog „Boinga“, uz znatno korišćenje francuske tehnologije. Motori su francuski, a elektornika je kao u „erbasu“.

Italija je u celoj priči zadužena za prodaju u zapadnom delu sveta, a Rusija u istočnom. Moguće je, takođe, da će srpskim vlastima biti ponuđen i predsednički avion, ali će ipak u prvom planu biti letelica namenjena „Jatu“. Još nije izvesno da li bi kompanija samo iznajmila ili kupila „superdžet“.

Blic
Pogledaj vesti o: JAT

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.