Revizija JAT-a počinje 1. marta

Izvor: S media, 10.Feb.2011, 15:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Revizija JAT-a počinje 1. marta

Revizija poslovanja nacionalnog avioprevoznika "JAT" počeće 1. marta , najavio je danas državni revizor Radoslav Sretenović.

On je novinarima u Skupštini Srbije rekao da se planira za ovu godinu i revizija drugog velikog javnog preduzeća u Srbiji - "Železnice Srbije", kao i revizija budžeta nekoliko lokalnih samouprava, ne navodeći o kojim samoupravama je reč.

Planirana je, takodje, i revizija >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u ministarstvima koja nisu bila obuhvaćena revizijom u prethodnoj godini - unutrašnjih poslova, odbrane, finansija i ekonomije i regionlanog razvoja.

Turkiš erlajnz zainteresovan za Jat

Sretenović je kazao da stoji iza izveštaja koji je uradila Državna revizorske institucija(DRI) na osnovu kojeg su podnete i prekršajne prijave protiv četiri ministra i drugih odgovornih osoba u ministarstvima u kojima je izvršena revizija.

"Mislim da će najbolje o tome da se izjasni Prekršajni sud koji će ceniti sve dokaze",kazao je on i dodao da nije na DRI da ceni da li je nešto što je uradjeno bilo svrsishodno ili ne, kao što je recimo nabavka softvera kako bi se isplaćivale plate za zaposlene u javnom sektoru.

"Naše je da utvrdimo da li je došlo do kršenja Zakona o javnim nabavkama i da li je sproveden postpupak", kazao je Sretenović.

Tanjug

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Jat: Revizija od 1. marta

Izvor: Večernje novosti, 10.Feb.2011

Državni revizori prvog dana marta zakoračiće i u nacionalnu aviokompaniju. Pod lupom će biti poslovanje tokom 2010. godine

Nastavak na Večernje novosti...

DRI: Revizija Jata počinje 1. marta

Izvor: B92, 10.Feb.2011

Beograd -- Revizija poslovanja nacionalnog avioprevoznika Jat počeće 1. marta, najavio je državni revizor Radoslav Sretenović...On je rekao da se planira za ovu godinu i revizija drugog velikog javnog preduzeća u Srbiji - Železnice Srbije, kao i revizija budžeta nekoliko lokalnih samouprava...Planirana...

Nastavak na B92...

Revizija JAT-a i Železnice od 1.marta

Izvor: SEEbiz.eu, 11.Feb.2011, 10:26

BEOGRAD - Revizija poslovanja nacionalnog avioprevoznika Jat počeće 1. marta, najavio je juče državni revizor Radoslav Sretenović.

Nastavak na SEEbiz.eu...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.