Mrkonjić: Privatizovaćemo Jat u obećanom roku

Izvor: S media, 09.Maj.2011, 11:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mrkonjić: Privatizovaćemo "Jat" u obećanom roku

Razmatranje privatizacije Jata rezervisano je za maj. Ministar za infrastrukturu milutin Mrkonjić govori o planovima vezanim za našeg najpoznatijeg avioprevoznika.

"Privatizacioni savetnik je već pripremio neka dokumenta, ali ne bi o tome govorio pre nego što budu prosledjeni Vladi Srbije", rekao je on ne želeći da precizira kada bi mogao da bude raspisan tender za izbor strateškog partnera za Jat.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
Ćirić: Ove godine ne očekujemo prihode od privatizacije

On je dodao da "u tim dokumentima ima rešenja za Jat" i naveo da Vlada Srbije prati dinamiku privatizacije "koju je obećala gradjanima ove zemlje".



"Jat će biti privatizovan u roku koji smo obećali"
, kazao je Mrkonjić.

Vlada Srbije ranije je najavila da bi Jat trebalo da dobije strateškog partnera krajem godine.

Mrkonjić: Aranžman sa Rusijom od 1. septembra

Državni sekretar za vazdušni saobraćaj Srbije Miodrag Miljković rekao je ranije da će jedan deo imovine Jat ervejza ići u novu aviokompaniju, deo će ići za namirenje dugova, a moguće je da ostatak kompanije nastavi da funkcioniše kao čarter prevoznik.

(Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.