Izvor: Glas javnosti, 18.Apr.2010, 13:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Jat" će vratiti novac za karte

BEOGRAD - Avio-kompanija "Jat ervejz" će zbog otkazanih letova svojim putnicima vratiti novac u celosti za kupljenje aviokarte i obezbediti smeštaj u hotelu za putnike iz unutrašnjosti do prvog sledećeg leta, izjavila je PR menadžer "Jata" Željka Trninić.

Ona je objasnila da se situacija u kojoj je došlo do otkazivanje letova zbog oblaka pepela koji se širi iznad Evrope, kao posledica erupcije vulkana na Islandu, tretira kao "viša sila" prema pravilima Međunarodne organizacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << za vazdušni saobraćaj.

U tim situacijama, prema rečima Trninićeve, avio-prevoznici nemaju obavezu da pomognu putnicima, ali je praksa u "Jatu" da svojim putnicima iz unutrašnjosti obezbedi smeštaj u hotelu "Slavija" do prvog sledećeg leta.

Ona je istakla da će sve kompanije, čije je poslovanje vezano za avio-sabraćaj, zbog toga pretrpeti štete, ali nije mogla da precizira koliko one u "Jatu" zasada iznose, jer će se to računati narednih dana, kada prođe vanredna saituacija.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.