Izvor: OkRadio.rs, 30.Sep.2016, 08:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusi obustavili otkup srpske šljive
Ceo ovogodišnji rod šljive otići će u kazane za pečenje rakije. Za razliku od prošle godine, to je sada jedino rešenje da uzgajivači bar malo izvade debeli minus, jer prvi put ove sezone ni jedan jedini kilogram nije otišao u izvoz u Rusiju, gde je ranije srpska šljiva masovno plasirana. Iako se u zasadima šljive i kupine ove godine beleže rekordni prinosi, proizvođači ovog voća hvataju se za glavu. Uzgajivači šljive kažu da sa cenom od 15 dinara po kilogramu ni izbliza ne mogu da pokriju najosnovnije troškove proizvodnje, a zbog nepovoljne cene od tridesetak dinara po kilogramu otkup...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta OkRadio.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta OkRadio.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





