Izvor: N1 televizija, 23.Avg.2018, 20:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predstavnici Preševa sa šefom albanske diplomatije o pravima
Grupa predstavnika lokalnih institucija i političkih stranaka Preševa, Bujanovca i Medveđe razgovarala je sa ministrom spoljnih poslova Albanije Ditmirom Bušatijem o pravima Albanaca koji žive u Preševskoj dolini, kao i o aktuelnim dešavanjima u regionu.
Bušati je za TV Top čanel rekao da Albanija smatra da proces dijaloga Beograda i Prištine treba zaključiti sporazumom o "međusobnom priznavanju dve zemlje", što bi dovelo ne samo do potpune normalizacije odnosa dve >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << države, već i do snažne garancije za demokratsku stabilnost celog regiona.
"Ono što tražimo od Srbije za Albance je da osigura ni manje ni više prava od onih koja uživaju Srbi na Kosovu", dodao je Bušati.







