Izvor: OkRadio.rs, 06.Avg.2012, 13:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I viceguverner Marković podneo ostavku
Bojan Marković je podneo neopozivu ostavku na funkciju viceguvernera NBS jer u uslovima ugrožavanja nezavisnosti centralne banke pod formalnim i neformalnim uticajem interesnih grupa ne može da profesionalno radi "i služi narodu".Bojan Marković je podneo neopozivu ostavku na funkciju viceguvernera NBS jer u uslovima ugrožavanja nezavisnosti centralne banke pod formalnim i neformalnim uticajem interesnih grupa ne može da profesionalno radi "i služi narodu". U obrazloženju koje će u toku dana stiči u Skupšptinm Srbije gde se već bira novi guverner, bivši viceguverner Marković je naveo da čvrsto veruje da je u društvu sa visokim stepenom korupcije neuporedivo značajnije zadržati visok nivo...
Viceguverner podneo neopozivu ostavku
Izvor: Kurir, 06.Avg.2012
Čvrsto verujem da je u društvu u kojem je korupcija visoka mnogo bitnije zadržati visok nivo stručnosti, profesionalizma i transparentnosti nego biti fleksibilan u smislu prihvatanja pojedinih na oko dobronamernih zahteva iz formalnih i neformalnih uticajnih izvora, naveo je Bojan Marković..BEOGRAD...






