Izvor: B92, 21.Apr.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Hapšenje Mladića sve izvesnije"

Beograd -- Hapšenje Mladića sve izvesnije, bivši komandant VRS lociran u Makedoniji, blizu granice s Grčkom, piše Glas javnosti.

List piše, prenoseći pisanje banjalučkog lista Fokus, da je Mladić pre dve nedelje lociran u Makedoniji, u vikend-naselju na obali Dojranskog jezera, blizu granice s Grčkom. Fokus, pozivajući se na svoje izvore, tvrdi da premijer Srbije Vojislav Koštunica ima ozbiljne namere da Mladića izruči Haškom tribunalu, ali da na sve načine pokušava >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da izbegne okončanje tog scenarija na teritoriji Srbije.

Razloge za izbegavanje hapšenja u Srbiji list vidi u želji Koštunice da sačuva Vladu, kojoj socijalisti prete rušenjem ako uhapsi Mladića.

Predsednik Makedonije Branko Crvenkovski juče je demantovao da je Mladić u Makedoniji, piše Glas javnosti.

Milorad Mirčić, poslanik Srpske radikalne stranke, kaže da bi hapšenje Mladića pokazalo koliko Koštunica i njegova vlada potcenjuju narod i da toj vladi nije bila dovoljna izdaja na Vidovdan, pa će to ponoviti i na Uskrs. Čedomir Jovanović, predsednik Liberalno-demokratske partije, kaže da je svaki dan dobar za hapšenje Mladića, a Dragan Šutanovac iz Demokratske stranke da sva Vladina obećanja stavlja pod znak pitanja.

Džems Lajon, specijalni savetnik za balkanska pitanja pri Međunarodnoj kriznoj grupi, tvrdi da svaki put pred isticanje roka za predaju Mladića mediji naprave cirkus, ali i da će međunarodna zajednica poverovati da je Mladić uhapšen samo kada ga vidi u Hagu. On tvrdi da ništa neće biti od hapšenja Mladića jer Vlada Srbije trguje Mladićem zbog kosovskog pitanja.

Dopisnici stranih medija od svojih redakcija nisu dobili upozorenja da bi trebalo da budu u pripravnosti za predstojeće praznike, ali niko od njih se, ipak, neće udaljiti od Beograda.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.