Gitarista Stiv Vaj svira u Beogradu

Izvor: Politika, 29.Okt.2012, 18:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gitarista Stiv Vaj svira u Beogradu

Američki gitarista Stiv Vaj gostovaće večeras u Kombank areni, u okviru turneje „The story of light”, na kojoj promoviše istoimeni, 16. solo album. Vaj u Beograd dolazi sa bendom i pevačicom Beverli Meklelan, finalistkinjom prve sezone takmičenja „Glas” (The Voice).

U 30 godina dugoj karijeri, Vaj je prodao 15 miliona albuma i osvojio brojna priznanja među kojima su i tri „Gremi” nagrade. Kad se saberu saradnje, kompilacije, učestvovanja u orkestarskim izvođenjima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Vaj je svirao na više od 60 albuma.

Nedavno se ponovo našao, ovog puta glasovima čitaoca magazina „Gitar vorld”, na top listi deset najboljih gitarista svih vremena.

Prvim notama ga je, kada je imao 12 godina, podučavao Džo Satrijani, a već sa 18 počinje profesionalnu muzičku karijeru nastupajući sa Frenkom Zapom.

Publici u Beogradu će prikazati svoje umeće na gitarama iz čuvene „Ibanez JEM Steve Vai” serije. Posetioce će iznenaditi i novom gitarom neobičnog izgleda, na kojoj će izvesti pesmu „The ultra zone”. Reč je o jedinstvenoj „emerald ultra” gitari, koju su za njega napravili dizajner Alister Hej.

Za vreme boravka u Beogradu, priznati gitarista će se sresti sa svojim fanovima. Oni će imati priliku da prisustvuju tonskoj probi, upoznaju se sa Vajem i dobiju kopiju ručno ispisane partiture, trzalice i kaiš za gitaru sa njegovim autogramom.

objavljeno: 29.10.2012.

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.