Izvor: B92, 20.Apr.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bler: Nema razgovora o invaziji
London -- Premijer Velike Britanije Toni Bler kaže da ne sme biti slabosti u rešavanju pitanja Irana, ali da neće biti invazije.
''Stalno govorim da Iran nije Irak'' rekao je Bler o Iranu, odgovarajući na pitanja poslanika, prenosi Politika. ''Niko ne govori o vojnoj invaziji na Iran, ali ne sme biti pokazana slabost u rešavanju problema iranskog nuklearnog programa'', rekao je Bler u Donjem domu britanskog parlamenta i ponovio da Britanija sa svojim saveznicima traga za diplomatskim rešenjem.
Britanski ministar spoljnih poslova Džek Strou ocenio je da Iran pokazuje znake popuštanja pod pritiskom međunarodne zajednice, prenosi Politika.










