Представа „На Дрини ћуприја“ у СНП-у

Izvor: GradskeInfo.rs, 21.Nov.2022, 14:56

Представа „На Дрини ћуприја“ у СНП-у

Сутра 22. новембра у 19.30 на сцени Пера Добриновић Српског народног позоришта одиграће се представа „На Дрини ћуприја“. Фото: СНП По мотивима истоименог дела Иве Андрића, нашег Нобеловца.
Камена ћуприја, коју је Мехмед паша Соколовић наложио да се код Вишеграда подигне преко >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << Дрине, за Андрића је првенствено симбол трајања, временски оквир неупоредиво стабилнији од трошних људских живота, који у поређењу с њом тек што су бљеснули, а већ су згаснули.
У тим животима је, код Андрића, и љубав и смрт и чежња и опсена и бол и патња, све у сталној промени, уз покоји пропламсај среће – како у животу и бива. Како то и са читавим царствима бива.
Наспрам њих ћуприја, чврста, непомерива, у свој својој лепоти. Истина, и она људских руку дело. Представа траје два сата и тридесет минута.
Режија и адаптација: Кокан Младеновић
Prednovogodišnji koncert Radeta Šerbedžije u SNP-u

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Представа „На Дрини ћуприја“ у СНП-у се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.