Сто привредних друштава са највећим пословним приходима

Izvor: GradskeInfo.rs, 21.Okt.2024, 08:38

Сто привредних друштава са највећим пословним приходима

Агенција за привредне регистре (АПР) објавила је „Извештај о сто нај-привредних друштава у 2023. години”, у којем су, осим анализе, објављене и листе првих 100 привредних друштава са највећим пословним приходима, нето добитком, са највећом пословном имовином и капиталом, нето губитком >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << и укупним губитком. Фото: PrtSc/Agencija za privredne registre/YouTube Привреда Србије је, упркос нестабилном макроекономском окружењу, у 2023. години пословала профитабилно настављајући вишегодишњи тренд раста, чему је значајно допринело сто привредних друштава са највећим пословним приходима и сто привредних друштава са највећим нето добитком.
„Сто привредних друштава са највећим пословним приходима у 2023. години остварило је 29,3 одсто пословних прихода целе привреде, просечно учествујући у основним финансијским перформансама са 26,6 одсто и ангажујући притом 212.480 радника или 16,2 одсто од укупног броја запослених у привредним друштвима. Целокупан износ пословних прихода генерисали су велики системи, од којих је 73 бонитетно способно, и то једно са одличним бонитетом, а њих 34 са веома добрим бонитетом. Истовремено, највећи број ових друштава (87) издвојио се према високим пословним приходима и претходне године“ наводе у АПР-у. Сто привредних друштава са највећим нето добитком је у посматраном периоду реализовало 44,4 одсто нето добитка целокупне привреде, док су у главним финансијским перформансама учествовала у просеку са 25,4 одсто и запошљавала 10,8 одсто од укупног броја радника у привреди, односно 141.512 лица.
Према високој профитабилности највише су се истакла велика друштва (86), a значајан раст нето добитка бележе средња (9) и микро друштва (5).  На листи сто друштава према позитивном нето резултату 70 је бонитетно способно, од којих три имају одличан бонитет, а 52 веома добар бонитет.
Већина друштава са ове листе (71) била су међу најпрофитабилнијим и претходне године.
U Crnoj Gori 1.000 turskih kompanija aktivno

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Сто привредних друштава са највећим пословним приходима се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.