Izvor: GradskeInfo.rs, 25.Dec.2023, 16:29
Вучевић захвалио амбасадорки Туниса Амари за став у вези са непризнавањем КиМ
Потпредседник Владе и министар одбране Милош Вучевић састао се данас са амбасадорком Републике Тунис у Београду Имен Лажили Амари и том приликом се захвалио на принципијелном и конзистентном ставу Републике Тунис у вези са непризнавањем једнострано проглашене независности >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << тзв. „Косова“, као и за подршку територијалном интегритету и суверенитету наше земље.
Фото: Танјуг/Министарство одбране и војска Србије
Вучевић је рекао да се Србија залаже за очување територијалног интегритета и суверенитета свих чланица Уједињених нација, доследно поштовање међународног права, очување мира и стабилности, као и развијање односа са другим државама на темељу равноправности и узајамног уважавања, наводи се у саопштењу Министарства.
Истовремено, он је истакао да је сарадња две земље добра и указао да постоји потенцијал за јачање сарадње у области одбране, која би допринела и унапређењу укупних односа Србије и Туниса.
Амбасадорка Амари истакла је да су традиционално пријатељски односи две земље квалитетна основа за развој сарадње у области одбране.
Она је указала да постоји простор за успостављање сарадње у областима од заједничког интереса, изразивши наду да ће током свог мандата у Србији допринети додатном развоју свеукупне сарадње две земље.
Саговорници су истакли опредељење за успостављање и развијање сарадње на различитим пољима у области одбране, тежишно војноекономске, војнообразовне и војномедицинске, као и на пољу војног спорта.
Vučić poslao poruku iz Predsedništva: Nisam se uplašio nasilnika, neću vam dati da srušite Srbiju (VIDEO)
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Вучевић захвалио амбасадорки Туниса Амари за став у вези са непризнавањем КиМ се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.















