Vuk Rosandić: Još imamo traume zbog nasilja

Izvor: Story, 12.Sep.2015, 13:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vuk Rosandić: Još imamo traume zbog nasilja

Muzičar opisuje agoniju kroz koju je prošla njegova ćerka Lara, da li se kaje što je upotrebio silu kako bi je zaštito i na koji način porodica planira da prevaziđe ovaj incident

Vuk Rosandić sa ćerkom, foto: Vladimir Šporčić

Frontmen nekada popularnog muzičkog sastava Ruž, pevač Vuk Rosandić (46) pre desetak dana doživeo je porodičnu traumu nakon što je njegova ćerka Lara >> Pročitaj celu vest na sajtu Story << (13) bila žrtva vršnjačkog nasilja. A uz pomoć supruge Melite i sina Luke trudi se da život svoje mezimice vrati na stari kolosek. Kako je Vukova ćerka ispričala, dve devojčice starije tri godine od nje, više puta su je ošamarile ispred zgrade u kojoj živi nakon čega je usledio niz uvreda i psovki. One su zahtevale da klekne na kolena i rekle joj da ne sme da traži pomoć. Komšinica koja se našla u blizini sprečila je dalje maltretiranje. Kada je Vuk saznao za incident, uputio se sa ćerkom da pronađe devojčice koje su potčinile maloletničko nasilje i da ih pita zašto su napale njegovu ćerku. Međutim, prestupnice su su ga, kako je izjavio, napale i verbalno i fizički. Pored uvreda dobio je i udarac daskom. Nakon što se u medijima pojavila priča da je Vuk udario devojčice, on je objasnio da se refleksno odbranio od udaraca.

- Nije bitno šta su one izjavile za neke novine, strašnija je činjenica da te devojčice nisu svesne svog postupka. One ne shvataju šta su uradile mojoj Lari. Nadam se da ovaj incident neće ostaviti trag u životu moje ćerke, iako joj govorim da je sve u redu, nisam siguran da će sve biti tako. Dva dana nakon incidenta, one su šetale po školskom dvorištu i hvalile drugima kako su prebile i oca i ćerku – priča u jednom dahu Vuk, koji i dalje pokušava da preispita situaciju u koj se našao i način na koji je odreagovao.

- Znam, možda sam mogao da budem smireniji i maksimalno pribran. Ali kada sam čuo šta su joj sve radili, i kada sam video Laru posle toga, zaista mi je bilo teško da obuzdam svoje emocije. Verujem da će ovo o čemu govorim razumeti svako ko ima dete. Sada je sve na tužiocu i nadam se da će uzeti u obzir sve činjenice u vezi sa incidentom i doneti odluku koja će biti pravična i pre svega jasna. Komšije su mi takođe od velike pomoći i pristale su da posvedoče kako su iste devojke pre dve godine pravili slične problem i da su zlostavljale i drugu decu – ističe Rosandić koji sada brine na koji način će njegova ćerka prebroditi stresan i težak period.

- Lara je veliki borac i verujem da će se uskoro vratiti svojoj svakodenvici. Prvih sedam dana nije smela da izlazi napolje bez mog ili supruginog prisustva, bila je tužna i često uplakana. Osećao sam se bespomoćno i nisam imao rešenje za tavko njeno ponašanje – govori Vuk, kome se od kada je njegov slučaj dosepo u medije, javlja na desetine roditelja koji su prošli kroz sličnu situaciju.

- Od kada se sve desilo jedina pozitivna strana jesu ljudi koji mi pišu iz svih krajeva Srbije s rečima podrške i razumevanja, jer su i sami preživeli sličnu golgotu. Potpuno ih razumem jer se i sami kao porodica osećamo nemoćno pred ovakvom vrstom brutalnog maloletničkog nasilja, koje je ostavilo duboku traumu na naše dete, nadam se ne i trajnu. Apelujem na sve roditelje i decu, da prijave svaki vid maloletničkog nasilja. To je jedini način da nasilje bude sprečeno i sankcionisano. Ne želim da moja ćerka sutra ponovo postane žrtva njih dve ili bilo koga drugog – zaključuje Vuk.

Piše: Danilo Mašojević

Nastavak na Story...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Story. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Story. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.