VANDALSKI NAPAD NA CRKVU U RUMI

Izvor: Kurir, 12.Dec.2010, 09:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VANDALSKI NAPAD NA CRKVU U RUMI

Nepoznati počinioci uništili rasvetu u dvorištu katoličke crkve u Rumi, čime je ponovo prouzrokovana velika materijalna šteta

RUMA - Razbojnici upali u dvorište katoličke crkve u Rumi i porazbijali tek postavljenu rasvetu.

Župnik ove crkve Željko Tovilo potvrdio je da se incident dogodio u noći između petka i subote i da je pričinjena velika materijalna šteta.

- Porazbijali su svu rasvetu, a zatim su je izgazili i išutirali, tako da ćemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << morati da kupujemo novu - rekao je Tovilo. On je podsetio da su u septembru 2009. godine vandali razbili i statutu Blažene device Marije u dvorištu te crkve i rekao da počinioci tog incidenta nikada nisu pronađeni.

- Posle toga postavili smo novu statutu Kraljice mira, da i na taj način pošaljemo simboličnu poruku - kazao je Tovilo.

Policija je bila na mestu događaja, obavila uviđaj i intenzivno traga za počiniocima ovog vandalizma.

Liga socijaldemokrata Vojvodine najoštrije je osudila incident u Rumi, i zatražila da počinioci hitno budu pronađeni.

Ta stranka je podsetila da se incident desio dva dana nakon odluke Ustavnog suda Srbije da se proglasi nenadležnim u slučaju zahteva za zabranu ekstremističkih organizacija u Srbiji.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.