Izvor: S media, 26.Avg.2012, 18:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Urednik NIN-a: Uplašio sam se za svoj život

Vladimi Piacun (39), tehnički urednik NIN-a, koga su prekjuče ispred zgrade kompanije "Ringier Axel Springer" pretukla dvojica policajaca u civilu, na salušanju izjavio da nije izazvao incident.

Piacun je juče pušten iz pritvora i dobio krivičnu prijavu za nasilničko ponašanje.

Na saslušanju u policiji urednik NIN-a je izjavio da nije izazvao incident. On je detaljno objasnio šta se dogodilo i podvukao je da se dva puta uplašio za svoj >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << život i bezbednost, kao i da policajci nijednog trenutka nisu uključili rotaciona svetla, niti su pokazali legitimaciju, piše "Blic".

"Išao sam na posao motorom. Ispod Kalemegdana presekao me je automobil 'tojota', koji je u krivini prešao na moju stranu. Počeo sam da trubim. Vozač je zaustavio automobil i pitao me: ' Zašto sviraš'. Odgovorio sam: 'Zato što ste me isekli'. Nakon toga rekao mi je 'Ko te je isekao, p... jedna, šta sviraš.' Tada je iz automobila izašao vozač i pobegao sam", ispričao je Piacun na saslušanju kojem je prisustvovao policajac Dragan Jeftić, a o svemu je bila obaveštena i državni tužilac u Beogradu Jasna Banošević.

Nakon toga se, kako je Piacun izjavio na saslušanju u policiji, dovezao do sedišta "Ringier Axel Springera" gde je primetio da dolazi ta ista "tojota".

"Tada sam počeo da vičem i pitao vozača: 'Šta se k..., u čemu je problem'. Prišao sam njihovom automobilu na dva, tri koraka, jer je 'tojota' stajala metar i po do dva od trotoara na kojem sam bio. Iz vozila je tada istrčao vozač sa pištoljem u ruci i počeo da galami na mene. Terao me je da legnem. Nije mi se predstavio kao policajac. Uplašio sam se! Krenuo sam da legnem, pa su me oborili na zemlju i nekoliko puta me udarili u leđa. Onda su mi rekli da su policajci, podigli me, strpali u automobil i odvezli u policiju", ispričao je Piacun odgovarajući na pitanje svog advokata Andreja Prekajskog.

Na saslušanju koje je trajalo sat i po vremena, tehnički urednik NIN-a je tvrdio da nije udario suvozača, ali da se ne seća da li je šutirao suvozačeva vrata.

Udruženje novinara Srbije juče je osudilo postupak policajaca u civilu koji su tukli tehničkog urednika NIN-a. Kako se navodi, pripadnici MUP-a su upotrebili prekomernu silu. UNS je uveren da ovaj težak incident nije u vezi sa poslom koji radi Piacun, ili sa uređivanjem NIN-a, ali smatra daje dužnost novinara da ukazuju i traže odgovornost policije zbog prekomerne upotrebe sile i batinanja bilo kog građanina.

Predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova saopštili su danas da je tehnički direktor NIN-a Vladimir Pjacun priveden nakon što je napao trojicu policajaca u civilu u UIici Žorža Klemanosa.

(Blic, Foto: Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.