Upucan američki kongresmen na treningu

Izvor: Radio 021, 14.Jun.2017, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Upucan američki kongresmen na treningu

Jedan od lidera republikanske većine u američkom Kongresu Stiv Skalis ranjen je danas u oružanom incidentu tokom treninga bejzbola u Virdžiniji, ali njegov život nije ugrožen, saopštili su zvaničnici.

U incidentu u gradu Aleksandrija ranjeno je još nekoliko osoba, među kojima su i dva policajca. Napadač je uhapšen i ne predstavlja "pretnju", saopštila je policija.

Kolega republikanac ranjenog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << kongresmena Mo Bruks rekao je da je Skalis (51) zadobio prostrelnu ranu kuka i da je prebačen u bolnicu u Vašingtonu.

Američki predsednik Donald Tramp izrazio je žaljenje zbog ranjavanja kongresmena na treningu bejzbola u Virdžiniji. "Duboko nas je rastužila ova tragedija. Naše misli i molitve su sa članovima Kongresa, policijom Kongresa i drugima koji su pogodjeni", navodi se u saopštenju predsednika SAD.

Tramp je dodao da on i njegovi saradnici pažljivo prate razvoj događaja.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.