Turističke destinacije koje treba izbegavati

Izvor: Vesti-online.com, 05.Jul.2016, 06:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turističke destinacije koje treba izbegavati

Posle incidenta na aerodromu "Ataturk" u Istanbulu u Turskoj u kojem je poginula 41 osoba, Ministarstvo spoljašnjih poslova Velike Britanije uputilo je turistima nova upozorenja za mesta u koje se ne preporučuje odlazak.

Turistima se  savetovuje da ne putuju u Tursku, osim ukoliko se ne radi o hitnim slučajevima, ali čak i tada bi trebalo ograničiti >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << putovanja samo na jugoistočni deo zemlje, piše Independent.

Situacija od prošle godine, kada je u Tunisu poginulo 30 britanskih turista, u međuvremenu se smirila, tako da opasnost od tetorizma nije više tako velika.

Tuniška turistička agencija pretrpela je ogromne gubitke nakon incidenta, a o tome najbolje svedoči podatak da su prihodi u prvom kvartalu opali za 51,7 odsto u odnosu na prošlu godinu.

Turizam u ovoj zemlji čini oko 8 odsto BDP-a ove zemlje.

Svi podaci koje je objavilo britansko Ministarstvo spoljašnjih poslova objedinjeni su na praktičnoj interaktivnoj mapi na kojoj prelaskom kursora miša preko određene zemlje dobijate detaljne informacije da li se u tu zemlju preporučuje odlazak ili ne.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.