Izvor: Mondo, 15.Okt.2014, 08:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tuče Srba i Albanaca po Evropi
Zbog incidenta na jučerašnjoj utakmici Srbija - Albanija u Beogradu, sukob navijača dve dijaspore u gradovima Evrope.
Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock
Nakon prekida fudbalske utakmice u Beogradu između reprezentacija Srbije i Albanije sinoć u evropskim gradovima u kojima živi srpska i albanska dijaspora, sukobi.
Kako javlja Tanjug u Beču se dogodio incidenat među navijačima dve selekcije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << a austrijska policija sprečila je veće sukobe.
Grupa Albanaca okupila se u 16. bečkom okrugu u kojem se nalazi više ugostiteljskih lokala čiji su vlasnici i gosti Srbi i gađala jedan od tih objekata flašama i pirotehničkim sredstvima.
Policija je uspela da razbije i otera sa tog mesta tu grupu, ali je potom došlo do okupljanja oko 200 Srba, koji su pokušali da se sukobe sa Albancima.
Veliko prisustvo policije, koja je zatvorila sve prilaze do centralne ulice u tom kvartu, do posle ponoći kada su se obe grupe razišle, sprečilo je sukobe Srba i Albanaca, koji su oštetili brojna vozila, mejdu kojima i policijska.
U akciji sprečavanja sukoba policija je u pomoć pozvala i svoje specijalne jedinice.
Društvenim mrežama proširila se informacija da su se slični incidenti dogodili i u Malmeu i Štutgartu.






