Izvor: B92, 05.Sep.2009, 17:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tinejdžerka pretila đacima u busu
Vašington -- Jedna četrnaestogodišnja Amerikanka uhapšena je nakon što je pištoljem pretila u školskom autobusu.
Incident se dogodio u Misisipiju, a tragedija je izbegnuta pošto je jedan od učenika, nakon borbe, uspeo devojčici da preotme oružje. Maloletna devojčica, čiji identitet nije saopšten, izvukla je iz svoje školske torbe poluautomatski pištolj i uperila u 22 deteta u školskom autobusu. Đaci koji su putovali autobusom imali su od 5 do 18 godina, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a incident se dogodio na nenaseljenom delu puta.
Heroj nemilog događaja je srednjoškolac Kejleb Juls, koji je oborio devojku i oteo joj pištolj.
Nakon što je pogledala snimak sigurnosne kamere, policija je uhapsila devojčicu. Protiv nje je podignutu optužnica zbog ukupno 45 krivičnih dela i prekršaja, između ostalog zbog oružanog napada, pokušaja otmice i nedozvoljenog posedovanja vatrenog oružja.
Tinejdžerka pretila đacima pištoljem
Izvor: Radio 021, 05.Sep.2009
Jedna 14-godišnja Amerikanka uhapšena je nakon što je pištoljem pretila u školskom autobusu.



