Švedska: Klovn izbo mladića

Izvor: Mondo, 14.Okt.2016, 13:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Švedska: Klovn izbo mladića

Nepoznati napadač sa maskom klovna izbo je nožem muškarca na jugu Švedske, saopštila je policija.

Foto: Tim Boyle/Guliver/Getty Images

"Muškarac rođen 1997. godine izboden je nožem u rame. Napadač je pobegao", saopštila je policija u oblasti Haland.

Napad je usledio u vreme talasa histerije oko "jezivih klovnova" koji se pojavljuju u SAD i nekoliko evropskih zemalja.

Incident u oblasti Haland nije prvi u Švedskoj koji je >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << povezan sa klovnovima, navodi AFP.

U centralnom delu Švedske 12. oktobra dve osobe u kostimu klovna zapretile su jednoj ženi da će je ubiti.

"Žena je bila užasno uplašena", rekao je portparol policije listu "Aftonbladet", dodajući da "nema ničeg smešnog" u širenju straha.

Takođe 12. oktobra, grupa muškaraca u kostimima klovna okružila je desetogodišnju decu i pretila im motornim testerama, za koje se kasnije ispostavilo da su lažne.

Ministar unutrašnjih poslova Anders Igeman pozvao je na mir.

"Ne želimo da imamo situaciju da se neka osoba nađe u nevolji jer neko, možda u šali, stavio masku klovna", rekao je Igeman novinskoj agenciji TT.

U SAD je, zbog "klovnovskog ludila", lanac restorana "Mekdonalds" najavio da će smanjiti isticanje i korišćenje svoje maskote, nasmejanog klovna "Ronalda Mekdonalda".

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Fenomen zlokobnih klovnova i u Švedskoj

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 14.Okt.2016

Fenomen zlokobnih klovnova, rođen u Sjedinjenim Američkim Državama, proširio se na Švedsku gdje je jednog mladića izbola osoba sa maskom klovna, objavila je policija u petak. "Muškarca rođenog 1997. ubola je u rame nepoznata osoba koja je potom pobjegla", izvijestila je policija okruga Halland...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.