Izvor: Mondo, 18.Okt.2012, 17:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Suspendovan na dve godine zbog "plivanja"
Sud u Poljskoj izrekao je dvogodišnju suzpenziju navijaču koji se pretvarao da pliva u natopljenom terenu u utorak, kada je zbog kiše odložen meč Poljska-Engleska.
Uslovi za igranje fudbala nisu postojali ali je teren toliko bio natopljen vodom da su neki navijači Poljske rešili da "zaplivaju"!
Utakmica nije bila ni odigrana, ali to nije sprečilo sud da drastično kazni "nestašnog" navijača koji svojim "performansom" nije ni na koji način ometao igru, jer fudbala >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << nije ni bilo.
Ovako nešto u srpskom fudbalu nikada ne bi ni bilo protumačeno kao incident jer su "navijači" kod nas prekidali mečeve upadajući na teren, napadali fudbalere, uzvikivali parole kojima su druge vređali po verskoj i rasnoj osnovi, spisak je podugačak.
Ipak, u Poljskoj se ništa slično nije dogodilo.
Kiša je onemogućila fudbalsku predstavu iako na stadionu postoji pokretni krov. Fudbalski savez Poljske najavio je istragu sa namerom da kazni odgovorne koji nisu reagovali navlačenjem krova kada je kiša počela.
Meč je odigran sutradan pod zatvorenim krovom, a rezultat je bio 1:1.
U svakom slučaju, kažnjen ili ne, navijaču "plivaču" je bilo jako zabavno, pogledajte kako je to izgledalo.
(MONDO, foto: You Tube screenshot)








