Izvor: Radio Slobodna Evropa, 26.Apr.2014, 19:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sukobi u Južnom Sudanu
Pet vojnika je poginulo u sukobima izazvanim "nesporazumom" između vojnika i lokalne zajednice, saopštio je u subotu portparol vojske Južnog Sudana.
Prema riječima portparola, regruti su bili pripadnici manjine Nuer, iste etničke grupe koja je ovog mjeseca ubila stotine ljudi u gradu Bentiju u Južnom Sudanu.
Portparol Nuera, međutim, tvrdi da je veliki broj nuerskih regruta namjerno ubijen u incidentu u petak, navodeći da se radi o 220 njih.
Agencija AP...
Pogledaj vesti o: Incident
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












