Izvor: Glas javnosti, 24.Avg.2010, 07:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpski biciklista teže povređen na trci u Češkoj
Srpski biciklista Nebojša Jovanović teže je povređen u neoubičajenom incidentu na trci za Veliku nagradu Pribrama u Češkoj. Jovanović je 40 kilometara od starta trke bio u grupi od sedam biciklista kada je među njih uleteo vozač na motoru, koji nije bio u pratećem karavanu takmičara. Prvi na udaru bio je upravo 27-godišnji Jovanović, član Sparte iz Praga, koji je prema rečima očevidaca leteo pet metara kroz vazduh. >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti <<
- Polomljena mi je ključna kost na dva mesta, a na ruci i nozi imam duboke posekotine koje su mi ušivali odmah u urgentnom centru gde sam odmah prebačen. Bicikl mi je potpuno uništen - rekao je Jovanović, dodajući: "Došla mi je devojka u Prag i ona me pazi i pomaže mi, jer jedva hodam. Sezona je za mene završena, vraćam se u Srbiju na oporavak".
Nebojša Jovanović je prošle godine pobedio na trci u Pribramu, a bio je i učesnik Olimpijskih igara 2008. godine u Pekingu.





