Izvor: Blic, 21.Okt.2010, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Raikonen se prevrnuo, ništa od nastupa na reliju Španije
Član ekipe Sitroen junior Kimi Raikonen izbegao je povrede nakon što se prevrnuo na probnoj vožnji uoči španskog relija, a oštećenja na automobilu onemogućila su ga da se nađe na startu trke u okviru Svetske reli serije (WRC).
Nekadašnji šampion sveta posle 11 trka u šampionatu zauzima deseto mesto u generalnom plasmanu, a posle incidenta tokom probne vožnje propustio je lepu priliku da eventualno poveća >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << broj bodova i pokuša da prebaci najviši plasman od početka sezone - peto mesto.
Kimiju su davane lepe prognoze za trku u Španiji gde se staza sastoji od šljunka i dobrim delom asfalta što bi bilo najbliže trkama Formue 1 na koje je Raikonen itekako navikao.
Finskom asu ovako ostaje da se spremi za 11. novembar kada se relijem u Velikoj Britaniji završava sezona u kojoj je trijumfovao Sebastijan Leb.
Francuski vozač je titulu overio nakon relija u Francuskoj početkom oktobra, a na dve trke pre kraja ima nedostižnih 266 bodova, 100 više od drugoplasiranog Sebastijana Ožijea, dok treće mesto trenutno drži Finac Jari Mati Latvala.













