Izvor: RTS, 30.Jan.2010, 21:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Psi napravili masakr u sofijskom zoo vrtu
Hladno vreme i nedostatak hrane nagnalo pse lutalice da ubiju 13 životinja u Zoo vrtu u Sofiji. Incident otvorio dva pitanja–obezbeđanje vrta i problem sa psima lutalicama, kojih je u tom gradu oko devet hiljada.
Čopor pasa lutalica preskočio je ogradu zoološkog vrta u Sofiji i usmrtio 13 životinja, saopštio je danas direktor tog vrta Ivan Ivanov.
Šest pasa napalo je životinje prošle subote, a na to ih je najverovatnije nagnala glad i hladno vreme, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << jer je tog dana bilo 15 stepeni ispod nule, rekao je Ivanov.
Psi su raskomadali pet jelena i osam muflona. Dva jelena su uspela da se izbore za život sa razjarenim psima.
Ivanov je kazao da je posle tog incidenta ograda ojačana, a čuvari su dobili pištolje za onesposobljavanje životinja, preneo je Rojters.
Sofija, sa oko dva miliona stanovnika, već godinama ima problem sa psima lutalicama.
Zvaničnici gradskih vlasti navode da u bugarskoj prestonici ima oko 9.000 pasa lutalica i da se njihov broj povećao od početka ekonomske krize.
Psi lutalice ubili 13 životinja u zoo vrtu u Sofiji
Izvor: SrbijaNet.rs, 30.Jan.2010
Čopor pasa lutalica preskočio je ogradu zoološkog vrta u Sofiji i usmrtio 13 životinja, saopštio je danas direktor tog vrta Ivan Ivanov. Šest pasa napalo je životinje prošle subote, a na to ih je najverovatnije nagnala glad i hladno vreme, jer









