Popularne replike milanske katedrale

Izvor: Beta, 16.Dec.2009, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popularne replike milanske katedrale

MILANO, 16. decembra 2009. (Beta-AFP) - Prodaja minijaturnih replika milanske katedrale poput one kojom je u nedelju povredjen italijanski premijer Silvio Berluskoni, beleži ogroman porast od tog incidenta koji je bio udarna vest svetskih medija.

"Prodaja tako dobro ide da su ispražnjene zalihe modela sličnog onom kojim je udaren Berluskoni", rekao je Mauricio Maza koji prodaje za štandom na trgu ispred milanske katedrale. "Od ponedeljka sam ih prodao dvadesetak, a inače ih prodam oko četiri."

Minijature od ponedeljka kupuju uglavnom Berluskonijevi protivnici, simpatizeri levice, ali i novinari, naveli su prodavci. Na kraju izbornog skupa u Milanu, mentalno poremećeni muškarac udario je u nedelju Berluskonija replikom katedrale, polomivši mu pri tom dva zuba i nos.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.