Pokušali da otmu srpsku devojčicu

Izvor: Vesti-online.com, 13.Maj.2016, 04:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pokušali da otmu srpsku devojčicu

Ni mesec dana nije prošlo, a na centralnom Kosovu ponovo se dogodio pokušaj otmice srpske devojčice! Naime, u Gračanici su u utorak kasno popodne nepoznate osobe, koje su bile u audiju, pokušale da kidnapuju srpsku devojčicu iz Gračanice. Incident se, kako je za medije izjavio otac devojčice Slaviša N, dogodio na izlazu iz mesta, na magistralnom putu Priština-Gnjilane, a devojčici je zbog stresa ukazana pomoć u Domu zdravlja u Gračanici.

Kao što je već rečeno, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ovo nije prvi slučaj napada na srpske devojčice na centralnom Kosovu. U srpskom selu Preoce, šest kilometara udaljenom od Gračanice, meštani još žive u strahu nakon što su početkom aprila nepoznate osobe iz automobila u pokretu napale i verovatno pokušale da otmu dve srpske devojčice, rođene sestre! Incident se dogodio u blizini lokalne prodavnice kada je na stariju Anđeliju (14) naleteo džip s albanskim tablicama, pri čemu je kroz otvoren prozor vozila jedna osoba devojčicu jako udarila.

- Ćerke ne mogu da se oporave. Ne znam da li su napadačima krajnje namere bile da ih zaplaše, povrede ili kidnapuju, ali su postigli da nam uteraju strah - ispričala je za Vesti posle tog incidenta njihova majka Danijela J.

Napad se dogodio kada su se Anđelija i Aleksandra (12) vraćale iz posete stricu. Majka je išla s njima, ali je zbog najavljenih gostiju krenula brže.

- Žurila sam, a one su išle malo sporije za mnom. U jednom trenutku Aleksandra je svratila do prodavnice, pa je Anđelija ostala na ulici da je sačeka. Tada je naišao auto sive metalik boje i naglo zakočio. Čovek iz automobila je udario Anđeliju rukom u gornji deo leđa i moja ćerka je počela da vrišti - pričala je dalje očajna majka.

Srećom, u tom momentu je naišlo drugo vozilo, pa su napadači pobegli. Anđelija od mraka nije videla koliko je osoba bilo u autu, ali je čula psovke na albanskom jeziku. Majka dodaje da slučaj nisu prijavili policiji, jer "nema svrhe".

- Oni samo saslušaju i po pravilu nikada ništa ne učine da nađu napadače - ističe Danijela.

Ona je dodala i da je trauma koje su Anđelija i Aleksandra doživele, nažalost, njihova svakodnevica.

- Za decu je ovo velika trauma, kao i za sve nas. Ali, to je naša svakodnevnica, skoro svakog dana se dešavaju slične stvari. To je naša realnost. Stalno ima provociranja, dobacuju nam i nasrću automobilima na nas - konstatovala je Danijela.

* "Srbi, izvadite kosovske pasoše"

* "Ako Kosovo ne može da zaštiti svedoke protiv OVK, čuvati ih u inostranstvu"

* Tači poručio: Evropa je sledeća destinacija Kosova

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.