Izvor: RTS, 29.Okt.2012, 21:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pokušaj otmice ili bezazleni susreti
Nepoznate osobe, već danima, presreću učenike Osnovne škole "Pavle Savić" u beogradskom naselju Mirijevo. Policija proverava navode roditelja da li je reč o bezazlenim susretima ili pokušajima otmice.
Učenike Osnovne škole "Pavle Savić" u beogradskom naselju Mirijevo, već danima presreću nepoznate osobe. Policija proverava tvrdnje roditelja da li je reč o bezazlenim susretima ili pokušajima otmice.
Incidenti su počeli pre mesec dana, kada su deca >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << posle časova kretala kući, a žrtva je bio učenik trećeg razreda.
"Muškarac ga je pozvao da dođe do njega, dete se uplašilo i priključilo grupi drugih dečaka, a nepoznati muškarac ga je pratio do semafora", rekao je očevidac tog događaja. Dva dana kasnije, nepoznati vozač pozvao je učenicu trećeg razreda da sedne u kola.
"Auto se popeo sa oba točka na trotoar, vozač je rukama pozvao da uće i pokazao joj da sedne na mesto suvozača, ali se ona super snašla, jer se okrenula na drugu stranu i nastavila da ide pravo", objašnjava žena koja je videla ceo događaj.
I prošle godine, policiji je prijavljen incident u kom se dečak jedva odbranio od napasnika.
"Vozač je izašao iz automobila, uhvatio dečaka za ruku i pokušao da ga uvuče u auto. Mali je bio priseban i udario je kišobranom dva, tri puta napadača, a zatim pobegao", prepričava očevidac.
U policijskoj stanici Mirijevo tvrde da su preduzeli sve bezbedonosne mere, kako bi zaštitili učenike.
Pojačali smo prisustvo policije oko same škole, a školski policajac koji obezbeđuje tu školu je počeo da radi u civilu, a pridodate su mu jo dve ekipe koje takođe rade u civilu", ističe komandir Policijske ispostave u Mirijevu Aleksandar Ignjatović.
Za kontrolu i bezbednost dece u školi "Pavle Savić" na Mirijevu zaduženi su dežurni nastavnici.
"Imamo po dva dežurna nastavnika u školskom dvorištu, šest nastavnika unutar škole, koji dežuraju svakodnevno po svom rasporedu, a školski policajac pokriva prilaska školi", objašnjava direktorka škole Dragana Salopek.
Mesto susreta učenika i nepoznatih je prometna raskrsnica, koje se nalazi na samo nekoliko stotina metara od škole. Susreti se obično dešavaju oko 11.30, kada se učenici prvog i drugog razreda nalaze u boravku, a trećeg i četvrtog razreda kreću kući. Na raskrsnici, nažalost, ne postoje bezbednosne kamere.
Pokušaji otmice ili bezazleni susreti
Izvor: RTS, 29.Okt.2012
Nepoznate osobe već danima presreću učenike Osnovne škole "Pavle Savić" u beogradskom naselju Mirijevo. Policija proverava navode roditelja da li je reč o bezazlenim susretima ili pokušajima otmice...Učenike Osnovne škole "Pavle Savić" u beogradskom naselju Mirijevo, već danima presreću nepoznate...






