Izvor: Press, 24.Sep.2010, 09:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Peticijom se bore za park
Oko 350 stanara iz tri solitera „Rudo" sinoć je treće veče zaredom blokiralo Ustaničku ulicu na 20 minuta u njihovom komšiluku i poručilo da neće dozvoliti da im na jedinom parku nikne tržni centar
Nakon što su zaustavili saobraćaj, vratili su se u park gde je oko 1.000 stanara potpisalo peticiju koju će danas predati nadležnima u opštini i gradu.
Sinoćni protest, masovniji od prethodnih, protekao je sa jednim manjim >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << incidentom.
- Kada su stanari zauzeli raskrsnicu policija me je pozvala na informativni razgovor u njihov auto. Protest nije prijavljen, a mene su prepoznali kao vođu stanara. Kada su ostali videli da ulazim u policijski auto, počelo je komešanje među komšijama. Međutim, nakon 20 minuta, razgovor sa policijom je završen. Legitimisali su me i izašao sam iz auta, pa se tenzija smanjila - kaže za Press Goran Šećerović, stanar zgrade „Rudo 2".
Stanari Istočne kapije Beograda očekivali su širu podršku javnosti, ali se nadaju da će peticiju u toku dana potpisati bar još 1.000 njihovih komšija.
Podsetimo, stanari solitera „Rudo" su pre tri dana rušenjem ograde, table i kućice za radnike izrazili negodovanje što će na jedinom parku u njihovoj okolini nići novi tržni centar, za čiju izgradnju je investitor Stambena zadruga „Hidrotehnika" dobio sve potrebne dozvole.













