Izvor: RTS, 20.Maj.2011, 17:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oskrnavljena spomen-ploča Slavku Ćuruviji
Nepoznati počinioci skinuli su tablu koja je stajala ispod spomen-ploče novinaru Slavku Ćuruviji u Svetogorskoj ulici, saopštio je NUNS i zatražio istragu tog incidenta.
Sa zida ispred ulaza u zgradu, u Svetogorskoj 35, nepoznati vandali skinuli su tablu koja je stajala ispod spomen-ploče Slavku Đuruviji, saopštilo je Nezavisno udruženje novinara Srbije i zatražilo da policija sprovede istragu kako bi otkrila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << počinioca ove krađe.
NUNS je podsetilo da je spomen-ploča ukradena u noći 5. oktobra 2009. godine i da lopovi nikada nisu otkriveni.
NUNS je 5. novembra 2009. godine postavio novo, identično znamenje sa istim tekstom: "Na ovom mestu 11. aprila 1999. ubijen je zbog oštre kritičke reči Slavko Ćuruvija, novinar, urednik i vlasnik Dnevnog telegrafa i Evropljanina. U znak sećanja, Nezavisno udruženje novinara Srbije, 11. april 2000.".
Tada je ispod spomen-ploče postavljena i manja tabla na kojoj je zabeležena ova sramna krađa, još nerasvetljena, kao ni ubistvo Slavka Ćuruvije.


















