Izvor: B92, 25.Jul.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Norveška: Napad na azilante
Oslo -- U napadu grupe ljudi naoružanih palicama i metalnim šipkama na azilantski centar u južnoj Norveškoj povređeno je više od 20 ljudi.
Policija istražuje napad koji se kasno sinoć desio u centru Nordibraten, oko 60 kilometara južno od Osla, ali je navela da nije uhapsila nijednog osumnjičenog. Direktor tog centra Ole Marten Ling je rekao da je u "isplaniranom" napadu učestvovalo između 40 i 50 ljudi, ali nije mogao da kaže kakve povrede su zadobile žrtve u incidentu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Norveška novinska agencija NTB prenela je Lingove reči da su napadači Čečeni, međutim, on je kasnije za AP rekao da nacionalnost napadača nije utvrđena.
NTB je rekla da je centar i ranije imao problema sa različitim grupama azilanata. U centru je utočište našlo 200 izbeglica iz Iraka, Avganistana, Irana, Rusije, Somalije i Eritreje.
To je drugi napad za nedelju dana na azilantske centre u Norveškoj. Policija je saopštila da je 18. jula jedan 16-godišnji Somalijac ozbiljno povređen, kada je nekoliko hitaca iz vatrenog naoružanja ispaljeno na prihvatni centar za azilante u Askeru, nedaleko od Osla.
Posle pucnjave niko nije uhapšen, a još uvek se ne zna da li su ova dva slučaja povezana.





