Medvedica odgovorna za napade

Izvor: S media, 31.Jul.2010, 14:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Medvedica odgovorna za napade

Vlasti Montane uspavale su ženku grizlija koja je usmrtila jednog kampera na severu te američke države, saopštili su danas lokalni zvaničnici.

Kevin Kramer (48) u sredu je pronađen mrtav u kampu Kuk siti, na ulazu u nacionalni park Jeloustoun, nakon što ga je napao medved. Tom prilikom povređena su još dva kampera.

Posle incidenta zvaničnici nacionalnog parka u Montani uhvatili su četiri medveda, ženku i tri mečeta. "Analiza dlake, pljuvačke i delova >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << kože, koji su pronađeni na mestu napada, potvrdila je da je uhavećeni medved odgovoran za napade", naveli su zvaničnici.

Životinja je uspavana u skladu sa pravilima lokalnih i federalnih vlasti o grizlijima u slučaju napada na ljude. Stručnjaci će obaviti patološku analizu kako bi se utvrdio uzrok agresivnog ponašanja ženke grizlija, a tri mečeta biće smeštena u

zoološke vrtove.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.