Lukašenko optužuje Rusiju za napad na ambasadu

Izvor: Glas javnosti, Beta, 02.Sep.2010, 07:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lukašenko optužuje Rusiju za napad na ambasadu

MINSK - Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko implicitno je optužio Rusiju da sama stoji iza napada "Molotovljevim" koktelima na rusku ambasadu u Minsku.

"Verovatno je njima (Rusima) bio potreban ovaj incident da mogu da kažu: 'Vidite, Lukašenko je sam organizovao ovaj teroristički čin'. Pokvarenjaci, nitkovi", rekao je beloruski šef države, navodi se u saopštenju njegove pres-službe. "Optužujući ton Kremlja >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << pokazuje da bezbednosne snage treba pažljivo da ispitaju taj incident", dodao je Lukašenko.

Dva "Molotovljeva" koktela prekjuče su bačeni na rusku ambasadu u Minsku. Rusko ministarstvo spoljnih poslova osudilo je ovaj "gnusni čin", čiji je cilj, prema ministarstvu, da "stvori napetost i podozrenje" između dve zemlje. Odnosi između Minska i Moskve napeti su već više meseci. Dve zemlje su se sukobile oko cene ruskog gasa i troškova tranzita gasa preko Beloriusije.

Rusija je takođe žestoko kritikovala Lukašenka u avgustu zbog toga što nije održao reč i priznao nezavisnost separatističkih gruzijskih oblasti Južne Osetije i Abhazije.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.