KURŠUMLIJA: AUTOMOBILI IM SVE ČEŠĆE SLEĆU U DVORIŠTE

Izvor: Kurir, 16.Jul.2010, 09:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KURŠUMLIJA: AUTOMOBILI IM SVE ČEŠĆE SLEĆU U DVORIŠTE

Zbog neobezbeđene krivine automobili sve češće sleću u dvorište porodice Jović iz kuršumlijskog naselja Pantići

KURŠUMLIJA-Dvorište ko Bermudski trougao!

Od kada je pre tri godine renoviran put Kuršumlija-Blace, porodica Jović iz naselja Pantići, koje se nalazi na ulazu u Kuršumliju, nema mira. Naime, njihova kuća se nalazi ispod nivoa puta, pored neobezbeđene krivine, pa automobili vrlo često sleću u njihovo dvorište.

Milica Jović (48) >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << kaže da su za godinu dana četiri automobila sletela u njihovo dvorište, a poslednji incident dogodio se pre tri dana.

- Samo što sam napustila baštu, gde sam zalivala cveće, i ušla u kuću, začula se strašna buka. Kad sam izašla da vidim šta se dogodilo, na mestu na kojem sam do pre nekoliko sekundi stajala nalazio se auto koji je sleteo s puta - priča uzbuđeno Milica.

Ona pojašnjava da je u autu bio stariji bračni par iz Beograda, koji je, na sreću, prošao sa lakšim povredama.

Na ovoj krivini, koja je postala prava mora porodice Jović, ne postoji zaštitna ograda, pa uglavnom kontrolu nad vozilima gube vozači sa strane.

- U moje dvorište „svraćali" su dva vozača iz Beograda i po jedan iz Kruševca i sa Kosova, koji su dolazili iz pravca Blaca, a stvari iz jednog automobila čak su završile i na krovu kuće. Jovići su se obraćali za pomoć lokalnoj samoupravi da postavi zaštitni zid ili ogradu, ali su dobili objašnjenje da je put u nadležnosti Javnog preduzeća „Putevi Srbije", odnosno da bi ogradu trebalo da postavi Preduzeće za puteve „Niš".

Kako smo saznali od Goluba Avramovića iz ovog preduzeća, problem za postavljanje ograde je optički telefonski kabl.

- Tim delom prolazi optički telefonski kabl, pa bi trebalo obezbediti prisustvo stručnjaka iz Telekoma, koji bi odredili tačno mesto na kojem se nalazi kabl, kako ga ne bi presekli ili oštetili - kaže Avramović i obećava da će ovih dana problem porodice Jović biti rešen.

Milen Đorđević

Žičana ograda slaba zaštita

Kako bi se koliko-toliko zaštitili od vozača „letača", Jovići su pored puta postavili ogradu od žice s jakim drvenim stubovima. Međutim, kad auto naiđe velikom brzinom, on izvali stubove, ali ga rastegljiva žica ipak zadrži u dvorištu Jovića.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.